معرفی فیلم آسمان محبوب

فیلم سینمایی آسمان محبوب ، به کارگردانی داریوش مهرجویی، داستان زندگی دکتری جوان و موفق به‌نام دکتر مهرداد شایان است که در اوج موفقیت کاری و اجتماعی‌اش متوجه می‌شود که به تومور بدخیم مغزی مبتلاست و چیز زیادی از عمرش باقی نمانده است. از شدت پریشانی سوار بر اتومبیل به جاده می‌رود و تلاش می‌کند که با اتومبیل خودش را از دره به پایین پرت کند… دکتر در لبۀ پرتگاه، با شنیدن فریاد زنی متوقف می‌شود.

یک زن روستایی میانسال که شوهرش کنار جاده دچار سکته شده از او کمک می‌خواهد. دکتر به بالین شوهر آن زن می‌رود و پس از رسیدگی به او، آن‌ها را به دهشان می‌رساند. آن‌جا معلوم می‌شود که مرد، کدخدای ده است. آن‌ها به اصرار از دکتر که وضعیت پریشان روحی‌اش با سردرد شدیدی و همیشگی‌اش همراه شده است، می‌خواهند شب را در ده بماند. دکتر را به خانۀ بزرگ دکتر عماد محبوب می‌برند. دکتر محبوب پزشک محبوب اهالی ده بوده که سال‌ها برای سلامتی افراد آن‌جا زحمت کشیده و سال گذشته فوت کرده است. دکتر شایان در منزل/مطب دکتر محبوب با یادداشت‌های او روبه‌رو می‌شود که حاکی از این بوده دکتر در آن دهکده با چیزهایی مواجه می‌شده که هم فراواقعی و هم خوشایند بوده‌اند.

کدخدا و همسرش یک طبیب محلی (با بازی مانی حقیقی و صدای منوچهر اسماعیلی) را برای معالجه سردرد دکتر شایان پیش او می‌برند. او که رفتاری غیرعادی دارد معجونی به دکتر شایان می‌دهد که به‌طور حیرت‌آوری باعث برطرف شدن سردرد او می‌شود. اهالی دهکده از دکتر شایان به‌گرمی استقبال می‌کنند؛ برای او هدیه‌های مختلفی می‌آورند و از دکتر می‌خواهند آن‌ها را معالجه کند. بیماری همۀ اهالی دهکده این است که چشمشان اشک‌آلود است و مدام درحال گریه کردن به‌نظر می‌رسند.

دکتر با دختربچه‌ای که بسیار شبیه دختر خود او «ساحل» است و مادرش که چنین شباهتی را با همسر دکتر (که در خارج از کشور زندگی می‌کنند) دارند آشنا می‌شود، و در روزهای بعد به اهالی دهکده برای ساخت آرامگاهی برای دکتر محبوب کمک می کند… .

پس از ماجراهای مختلفی، دکتر به‌هوش می‌آید و متوجه می‌شود در بیمارستان است. در لحظه ای که تصمیم به خودکشی گرفته بوده، ماشین او داخل دره سقوط کرده بوده که درپی این حادثه، دکتر یک هفته در کوما بوده است. نتیجۀ آزمایش‌ها نشان می‌دهد حال دکتر مهران شایان به‌طور معجزه‌آسایی خوب شده است و از تومور مغزی خبری نیست. دکتر همراه دوستش به دهکده برمی‌گردد، اما معلوم می‌شود آن دهکده حدود پنجاه سال قبل براثر زلزله‌ای ویران شده و فقط بقایایی از آن باقی مانده که از جملۀ این بقایا آرامگاه دکتر محبوب است.

او درواقع حین کما، سفری ماورایی (چیزی شبیه تجربۀ نزدیک به مرگ) داشته است.

صفحه اصلی

وبسایت من در زمینه ایماگوتراپی:imagoiran.ir

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *