تجارب نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان

آگاهی از تجارب نزدیک به مرگ می‌تواند تسکین‌دهندۀ داغ کسانی باشد که در سوگ از دست دادن عزیز خود نشسته‌اند. نمونۀ آن را در متن زیر می‌بینیم که یکی از داغ‌دیدگان محترم برای ما ارسال کرده‌اند.

تقربیاً یک سالی هست که همسرم برای همیشه از پیش من رفته. اوایل، اصلاً باورم نمی‌شد که دیگه اون رو هرگز نمی‌بینم؛ حتی مدت‌ها منتظر بودم که برگرده، چون هنوز با مرگش کنار نیومده بودم. بعد از اینکه رفتنش رو باور کردم، کنجکاو شدم بدونم کجاست؛ می‌خواستم بیشتر دربارۀ  دنیای بعد از مرگ بدونم. بعد از آشنایی با وبسایت شما، و خوندن تجارب نزدیک به مرگ و خوندن کتاب‌های «درآغوش نور» و دیدن فیلم «استخوان‌های دوست‌داشتنی» اطلاعاتم درمورد مرگ و دنیای بعد از اون بیشتر شد و آروم‌تر شدم و تأثیر مثبتی بر فکر و روحیه‌م گذاشت. با دیدن این فیلم، فهمیدم روح پاک انسان وقتی از این دنیا جدا می‌شه، باید به خدا بپیونده و آمادۀ بهشتی شدن بشه؛ ولی غم و غصۀ عزیزانش باعث می‌شه در حالت تردید و بلاتکلیفی بمونه و نتونه از تعلقاتی که در این دنیا داره دل بکنه؛ همچنین فهمیدم رفتار و اعمال بازماندگان و اطرافیان کسی که از دنیا رفته بر روح او تأثیر می‌ذاره.

درکل، با خوندن کتاب و مطالب وبسایت شما به این نتیجه رسیدم که مهمترین وظیفه و مأموریت ما دراین دنیا دوست داشتن و عشق ورزیدن به اطرافیانمون و خدمت به دیگرانه؛ و چون همسرم مردی بسیار مهربان و دلسوز بود که به همۀ اطرافیانش کمک می‌کرد؛ فهمیدم بهترین کمکی که به اون و خودم می‌تونم بکنم همینه که مهربانی و عشق به دیگران رو مثل خود اون ادامه بدم. زندگی ما توی این دنیا لحظه‌ای بیشتر نیست و مثل یک خوابه… ، و زمانی که وارد سرای باقی می‌شیم زندگی اصلی ما شروع می‌شه. همین‌طور که امام باقر علیه السلام می‌فرمایند: مرگ همان خواب است که هر شب به سراغ شما می‌آید الّا اینکه زمانش طولانی و بیداری آن در روز قیامت خواهد بود.

همیشه سخت‌ترین وشدیدترین سختی‌های زندگی ما نقش بهترین آموزگاران رو در زندگی ما ایفا می‌کنن  و تنها با سپری شدن زمان به ارزش آن‌ها پی میبریم .

در کتاب «در آغوش نور» شخصی که تجربۀ نزدیک به مرگ داشته فرشته‌هایی رو مشاهده می‌کنه که کسانی  رو که دردها و رنج‌های دنیوی رو با بردباری تحمل می‌کنند ستایش می‌کنند و اون‌ها  رو مورد لطف وعنایت الهی قرار می‌دهند. مرگ برخلاف اون چیزی که ما فکر می‌کنیم اصلاً وحشتناک نیست، بلکه ماهیتی شادمانه و روحانی داره.

بعد از مرگ  نوری آکنده از لطف ورحمت وعشق درانتظار ماست. مهم زندگی فردی همۀ ماست و اینکه هیچ‌چیز مهم‌تر از عشق نیست و باید از آزادی عمل و اختیار خودمون در این دنیا به بهترین شکل استفاده کنیم تا به زندگی‌مان ارزش ببخشیم .مرگ به در نظر کسی که از دنیا می‌ره، به‌حدی زیباتر از زندگی در این دنیای زودگذره که وقتی نویسندۀ کتاب در آغوش نور (خانم بتی‌جین ایدی، تجربه‌کنندۀ نزدیک به مرگ) وقتی به‌اجبار قصد بازگشت به دنیای مادی رو داره و به بدن بدون روح خودش نگاه می‌کنه اون احساس نفرت داره و حالت سرد و سنگین و زمینی کالبد خودش رو حس می‌کنه.

صفحه اصلی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید