ترس از مرگ و تجربه نزدیک مرگ

 ترس از مرگ یکی از قوی ترین منابع ایجاد اضطراب در انسان است. امروزه بسیاری از افراد به علت ترس از مرگ قادر نیستند آن طور که باید و شاید از زندگی خود بهره برده و آرامش داشته باشند. برای اینگونه افراد ممکن است این ترس حتی فراتر از ترس از مرگ خودشان گسترش یابد. آنها درباره زندگی و سلامت دیگران نیز به شدت دل نگران می شوند.

 این گفته افراد تجربه کننده مبنی بر کاهش و یا از بین رفتن ترس آنها از مرگ آنقدر نیرومند و تاثیرگذار است که وقتی دیگران به من می گویند ترس آنها از مرگ با خواندن گزارشات تجربیات نزدیک به مرگ کاهش یافته است متعجب نمی شوم.

 البته تجربه کنندگان ممکن است هنوز نیز از فرایند واقعی مردن ترس داشته باشند. مردن اغلب همراه با رنج و ناراحتی است. اگر چه پزشکی مدرن پیشرفت قابل توجهی در آسان ساختن این ناراحتی و رنج کرده است.

 مردن همچنین همراه با جدایی از کسانی است که دوستشان داریم و تمام کسانی که در این دنیا با ما آشنا هستند با این حال اکثریت قابل توجهی از تجربه کنندگان معتقدند که مستقیما آنچه را که بعد از مرگ به وقوع می پیوندد تجربه کرده اند و این تجربه ترس بسیاری از آنها را هنگامی که درباره مرگ فکر می کنند ریخته است.

 برای اکثر تجربه کنندگان فقدان ترس از مرگ در ارتباط با این باور است که مرگ پایان زندگی نیست و زندگی شگفت انگیز پس از مرگ واقعی است. افراد تجربه کننده به اتفاق باور دارند که ادامه زندگی پس از مرگ برای همه ی انسان ها می باشد نه فقط برای کسانی که تجربه نزدیک به مرگ را پشت سر گذاشته اند.

 قطعا این اعتقاد با توصیف یکسان آنها از زندگی پس از مرگ عنوان یک دنیای آکنده از عشق هماهنگ است. دنیایی که برای همه ی ما آفریده شده است. چندین دهه است که تجربیات نزدیک به مرگ پیغام امیدوار کننده ای مبنی بر ادامه ی حیات پس از مرگ برای افراد تجربه کننده و کسانی که دوستشان دارند برای میلیون ها انسان بوده و می باشند و آخرین تحقیقات انجام شده مخصوصا نتایج یافته های جدید از پژوهش ما این پیغام امیدوار کننده در حال تبدیل شدن به یک قول می باشد.

منبع:

جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ، اثر دکتر جفری لانگ

برای خرید کتاب اینجا کلیک نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.