تجربه نزدیک مرگ خود را با ما در میان بگذارید

یکی از اهداف کلیدی گروه تحقیقات تجارب نزدیک مرگ در ایران، گردآوری تجارب نزدیک مرگ ایرانیان و فارسی زبانان به منظور انجام پژوهش و بررسی می باشد. شما از طریق فرم زیر می توانید با اشتراک گذاری تجربه خود پژوهشگران و محققان را یاری نمایید.

لطفا قبل از تکمیل فرم نکات زیر و راهنمای تکمیل فرم را مطالعه بفرمایید.

 1. درعین حال که قدردان همکاری و مساعدت افراد شرکت کننده هستیم، لازم است ذکر شود که اصل رازداری و نگهداری اسرار افراد تا حدی که خودشان تمایل دارند حفظ خواهد شد.
 2. تکمیل این فرم نیاز به حدود 30 تا 45 دقیقه زمان دارد.
 3. تمایل شما برای در میان گذاشتن تجربه ی خود جهت انجام پژوهش روی این موضوع قابل ستایش و ارزشمند است.
 4. پیشاپیش و از صمیم قلب از شما برای همکاری و تمایل به در میان گذاشتن تجربه تان سپاسگزاریم.

راهنمای تکمیل فرم:

 1. لطفا تا آنجا که امکان دارد فرم مربوطه را کامل و با دقت تکمیل نمایید و قبل از نوشتن پاسخ با دقت درباره ی دقت وصحت آن بیندیشید.
 2. ممکن است لازم باشد که در پاسخ به چندین سوال اطلاعات مشابه وارد نمایید. هم چنین امکان دارد چندین سوال به روش های مختلف درباره ی یک مفهوم خاص پرسیده شود. این پرسشنامه ترکیبی از معتبرترین پرسش هایی است که در قوی ترین پژوهش های تجربیات نزدیک به مرگ به کار برده شده اند. همه ی پاسخ های شما حتی به سوالات مشابه بسیار مهم می باشد.
 • توجه: با توجه به اینکه برای اخذ اطلاعات بیشتر ممکن است نیاز به تماس تلفنی با شما باشد، وارد کردن شماره همراهتان کمک مهمی به روند تحقیق می‌کند. از این رو، تقاضامندیم، در صورت تمایل، شماره همراه خود را به منظور تسهیل در روند تحقیق، وارد کنید).
 • سوالات 30 تا 39 فقط مربوط به رویدادهایی است که در زمان تجربه ی واقعی خود پشت سر گذاشتید.

  تجربه از آغاز قطع هشیاری جسمانی یا شروع یک رویداد غیرطبیعی شروع می شود. تجربه با بازگشت هشیاری جسمانی یا یا پایان رویدادی غیر طبیعی پایان می یابد. منظور از اطلاعات خاص و ویژه اطلاعاتی است که مطلقا هنگام پشت سر گذاشتن تجربه ی خود دریافت کرده اید.
 • سوالات 40 تا 46 مربوط به قبل و بعد از تجربه می باشد.

  این سوالات مربوط به تغییراتی می باشد که بعد از پشت سرگذاشتن تجربه ممکن است در زندگی شما رخ داده باشد. لطفا همه ی گزینه های سوال را به دقت بخوانید سپس برای هر سوال بهترین گزینه را در هر دو ستون اول و دوم انتخاب نمایید.
 • از اینجا سوالات مربوط می شود به رویدادهایی که قبل، بعد یا حین تجربه شما روی داده اند.
 • با سپاس و قدردانی از شما همراه عزیز لطفا بعد از تکمیل فرم روی دکمه ارسال کلیک نمایید.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.