تجربه معنوی خود را با ما در میان بگذارید

از اهداف گروه تحقیقات تجارب نزدیک مرگ در ایران، گردآوری تجارب معنوی ایرانیان و فارسی زبانان به منظور انجام پژوهش و بررسی می باشد. شما از طریق فرم زیر می توانید با اشتراک گذاری تجربه خود پژوهشگران و محققان را یاری نمایید.

تجارب معنوی که در روانشناسی فرافردی مورد مطالعه قرار می گیرد به تجاربی اطلاق می شود که در قالب زمان و مکان قرار نمی گیرند (فرامکان و فرازمان). این تجارب ممکن است در حالت های مختلف هشیاری نظیر خواب، هشیاری کامل، بیداری و هیپنوتیزم روی دهند و شامل مولفه هایی نظیر احساس خروج از بدن، سبکبالی، رهایی، ترس، رویارویی با وجودها و شخصیت های معنوی و مذهبی و ملاقات با درگذشتگان می باشد.

لطفا قبل از تکمیل فرم نکات زیر و راهنمای تکمیل فرم را مطالعه بفرمایید.

 1. درعین حال که قدردان همکاری و مساعدت افراد شرکت کننده هستیم، لازم است ذکر شود که اصل رازداری و نگهداری اسرار افراد تا حدی که خودشان تمایل دارند حفظ خواهد شد.
 2. تکمیل این فرم نیاز به حدود 30 تا 45 دقیقه زمان دارد.
 3. تمایل شما برای در میان گذاشتن تجربه ی خود جهت انجام پژوهش روی این موضوع قابل ستایش و ارزشمند است.
 4. پیشاپیش و از صمیم قلب از شما برای همکاری و تمایل به در میان گذاشتن تجربه تان سپاسگزاریم.

راهنمای تکمیل فرم:

 1. لطفا تا آنجا که امکان دارد فرم مربوطه را کامل و با دقت تکمیل نمایید و قبل از نوشتن پاسخ با دقت درباره ی دقت وصحت آن بیندیشید.
 2. ممکن است لازم باشد که در پاسخ به چندین سوال اطلاعات مشابه وارد نمایید. هم چنین امکان دارد چندین سوال به روش های مختلف درباره ی یک مفهوم خاص پرسیده شود. همه ی پاسخ های شما حتی به سوالات مشابه بسیار مهم می باشد.

تجربه معنوی خود را با در میان بگذارید

 • سوالات 40 تا 46 مربوط به قبل و بعد از تجربه می باشد.

  این سوالات مربوط به تغییراتی می باشد که بعد از پشت سرگذاشتن تجربه ممکن است در زندگی شما رخ داده باشد. لطفا همه ی گزینه های سوال را به دقت بخوانید سپس برای هر سوال بهترین گزینه را در هر دو ستون اول و دوم انتخاب نمایید.
 • از اینجا سوالات مربوط می شود به رویدادهایی که قبل، بعد یا حین تجربه شما روی داده اند.
 • با سپاس و قدردانی از شما همراه عزیز لطفا بعد از تکمیل فرم روی دکمه ارسال کلیک نمایید.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.