پيام شيوع بيماري کرونا (ابن الکساندر)

در این دوران همه‌گیریِ بیماری کووید 19 (COVID-19)، تمام ساختارهای زندگی روزمره‌مان به شدت در حال زیر و رو شدن است و بسیاری از مردم که دچار وحشتِ وجودی شده‌اند، در این فکرند که فردا چه خواهد شد. خیلی مشتاقیم از طریق به اشتراک‌گذاریِ دانش و اطلاعات لازم به دیگران کمک کنیم تا حس کنترل بیشتری بر تقدیر خود و همچنین به طور کلی، سرنوشت جهانیان بیابند، و اینگونه بر این بیماری چیره شوند. چالش‌های بزرگِ این چنینی که سلامت و تندرستی‌مان را به خطر می‌اندازند، برای بازیابیِ خویشتن کامل و توانمندی که با آن در این جهان متولد شدیم، فرصت‌های منحصر به فردی فراهم می‌کنند.

دست‌یابی به یک خودآگاهی متعالی تر، متحول کننده تر و ژرف‌تر، می‌تواند منجر به کاهش قابل‌توجه اضطراب، استرس، افسردگی، اعتیاد، بی‌خوابی، گرایش به خودکشی و مشکلات ذهنی دیگر شود. در عین حال به تقویت خلاقیت، تمرکز، ثبات حس و حال، خوابِ به هنگام، سلامت عمومی ذهنی و جسمی و رضایت کامل فرد نیز می‌انجامد.

خیلی مهم است بدانیم که یکی از اساسی‌ترین درس‌های علم اعصاب و روانِ جدید در رابطه با هشیاری این است که، هشیاری یا ذهن نیرویی ازلی در طبیعت است، نه اینکه چیزی باشد که ماده فیزیکی مغز آن را بسازد. از دیدگاه تجربی، دانستن واقعیت برتری «ذهن بر ماده» در جهان، طی هفت دهه به طور جامع توسط علم پزشکی، از طریق اثر پلاسیبو (دارونما) به اثبات رسیده است. اثر پلاسیبو معیار طلاییِ مقایسه، هنگام ارزیابی هرگونه دارو یا درمان پیشنهادی است. رواج استفاده از آزمایشات مبتنی بر پلاسیبو، مُهر تأیید دانشمندان علوم پزشکی بر این دیدگاه است که باورهای بیمار برای درمان قطعیِ سلامت، حیاتی و ضروری است. هرچه اثر پلاسیبو را ژرف‌تر تحلیل کنیم، بیشتر به نتیجه می‌رسیم که اراده آزاد و ذهن هشیار بیمار، در درمان مریضی‌ها نقش عُمده را ایفا می‌کند.

طی این دوران سعی کنید فاصله‌گیریِ اجتماعی را به طور دقیق اجرا کنید، دستان‌تان را مرتب بشویید و ضد عفونی کنید، و بیاد داشته باشید هرجور که ممکن است از آدم‌های دور و برتان حمایت کنید. بویژه آنها که توان کمتری در این زمینه دارند. همه ما در این ماجرا سهیم هستیم. قدرتمندانه‌ترین راه برای توانمندساختنِ سفر روح‌تان، این است که در کشاکش مبارزه با بیداری، تبدیل به مجرای عبور انرژی عاشقانه و التیام بخش شوید. هنگام تمرکز و عبادت عمیق می‌توانیم اطلاعات و انرژی کسب کنیم. اما درنهایت این اعمال‌مان است که ما را به پیش می‌برد. اعمالی که جهت دست‌گیری از درماندگان، جاماندگان و بیچارگان انجام می‌دهیم. چالش بیماری کووید 19 (COVID-19) در نهایت ما را با هم به آدم‌هایی بسیار قدرتمندتر تبدیل خواهد کرد!   

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *